Peeling Jel | Biobellinda
İletişim Merkezi :  +90 216 324 59 99
TR Dil: Türkçe Down
Ürün Kodu: BL94

Peeling Jel

Star Star Star Star Star
96,00 TL
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
- +
GENEL BAKIŞ

Cilde düzenli aralıklar ile peeling uygulamak, cildi ölü deri tabakasından arındırılarak hızla yenilenmesini sağlar. Ölü hücrelerden arınmış bir ciltte kan dolaşımı hızlanır ve cilt daha sağlıklı bir görünüme kavuşur. Siz de cildinizdeki parlamalardan, aşırı yağlanmadan ve siyah noktalardan şikayetçiyseniz, BioBellinda Peeling Jel'i cilt bakımı rutininize ekleyerek yenilenmiş bir cilde kavuşabilirsiniz.

ÖZELLİK

Siyah Noktalar ile Etkin Mücadele

Cildinizdeki gözeneklerde gün boyunca kir ve yağ kalıntıları birikir. BioBellinda Peeling Jel, içerisinde barındırdığı arındırıcı partiküller sayesinde gözeneklerinizi derinlemesine temizler. Gözeneklerde bulunan kalıntılar etkin bir şekilde temizlenmediğinde siyah nokta oluşumuna ve benzeri cilt problemlerine yol açabilir. BioBellinda Peeling Jel, siyah nokta oluşumunun yanı sıra ciltteki parlama ve yağlanma problemlerini önlemekte de etkilidir.

Tüm Cilt Tiplerine Uygun Formül

BioBellinda Peeling Jel, tüm cilt tiplerinin gönül rahatlığı ile kullanabileceği şekilde geliştirilmiştir. Yoğun yağ ve E vitamini içeren özel formülü sayesinde ciltte kuruluğa ya da pullanmaya yol açmaz ve uzun süreli nemlendirme etkisi sağlar. Doğal tuzlar ile geliştirilen özel formülü cildin nefes almasını sağlayarak siyah nokta oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Dermatolojik olarak test edilmiş bir cilt bakımı ürünüdür.

 

 

KULLANIM

BioBellinda Peeling Jel'i haftada iki-üç kez nemli cildinize nazik ve dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Cilt tipinize bağlı olarak dilerseniz bu işlemi daha sık uygulayabilirsiniz. Tam kapsamlı bir cilt bakımı uygulamak için, devamında kuru ve hassas ciltler için hazırlanmış  BioBellinda Makyaj Temizleme Suyu'nu ya da yağlı ve karma ciltler için geliştirilmiş BioBellinda Arındırıcı ve Sıkılaştırıcı Tonik'i kullanabilirsiniz. Siz de cildinizin ihtiyacı olan bakımı ihmal etmeyin, avantajlı kargo fırsatından yararlanarak dilediğiniz ürünü en kısa zamanda sepetinize ekleyin!

 

 

YORUMLAR [0]
Bell
Ürüne ait bir yorum bulunamadı

Peeling günümüzde kadınlar tarafından sıkça tercih edilmesinin yanında, sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen erkekler tarafından da sıkça tercih edilir. Birçok cilt bakım markası peeling konusunda özel ürünler üretmekte ve yapılan araştırmalara her gün yenisi eklenmektedir. Peki, herkes tarafından sıkça kullanılan peeling nedir, ne işe yarar? Peeling, cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin yenilenmesi ardından yeni hücreler için yer açma işlemidir. Peki, peeling çeşitleri nelerdir? İşte ayrıntılar!

Peeling Çeşitleri Nelerdir?

Peeling günümüzde kadınlar tarafından sıkça tercih edilmesinin yanında, sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen erkekler tarafından da sıkça tercih edilir. Birçok cilt bakım markası peeling konusunda özel ürünler üretmekte ve yapılan araştırmalara her gün yenisi eklenmektedir. Peki, herkes tarafından sıkça kullanılan peeling nedir, ne işe yarar? Peeling, cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin yenilenmesi ardından yeni hücreler için yer açma işlemidir. Peki, peeling çeşitleri nelerdir? İşte ayrıntılar!

Peeling Çeşitleri Nelerdir?

Popüler bir cilt bakım yöntemi olan peeling, tercih konusunda birçok kişinin aklına takılmaktadır. Peeling işleminin basit olması, onu komplike bir işlem olmaktan çıkarmaz. Uygulama yöntemlerine göre faklılık gösteren peeling işlemleri, araştırılması ve doğru tercih edilmesi gereken hassas bir uygulamadır. Bu işlemin sıraladığımız üzere farklı çeşitleri bulunmaktadır;

  1. Kimyasal Peeling
  2. Fiziksel Peeling
  3. Lazer Peeling

Günümüz koşullarında cilt bakımında etkili olan çok sayıda farklı yönetim mevcut olduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Bununla birlikte son zamanlarda karşımıza çıkan kimyasal, fiziksel ve lazer peeling uygulamalarının hangisini tercih edileceği, esasında kendi cilt yapınızla yakından ilgilidir. Tam da bu noktada peeling uygulamaları konusunda etkili bir şekilde bilgi sahibi olmak da önem kazanmaktadır.

Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal peeling ölmüş olan hücreleri cilt yüzeyinden uzaklaştırmak için gerçekleştirile bir işlemdir. Bu işlemlerde kimyasal maddeler kullanılır. İşte bu noktada kişiler bu yöntemi kullanmak istediklerinde dikkatli olmak gerektiği de bilmek zorundadırlar. Çünkü güvenirliği kanıtlanmamış merkezlerde bu uygulamayı yaptırmak pahalıya mal olabilmektedir.

Fiziksel Peeling Nedir?

Kimyasal yönteme nazaran daha ucuz ve daha güvenli olan bir yöntem bunmaktadır; fiziksel peeling yöntemi. Bu yöntem ekonomik açıdan daha uygun olmakla birlikte kimyasal peelingte olduğu gibi aşırı riskler içermemektedir. Evinizin güvenli ve rahat ortamında uygulayabileceğiniz bu peeling çeşidi, evde yapılan ya da hazır alınan losyonlarla yapılabildiği gibi cildi aşındıracak sertlikte olan bir fırça ile de yapılabilir.

Lazer peeling Nedir?

Bir diğer yöntem olan lazer peeling yöntemi ise çok sık tercih edilmemektedir. Bunun nedeni lazer ışınlarının kullanılıyor olması ve bu işlemin cildi oldukça hassas bir yapıya sokmasıdır. Gelişmiş ülkelerde kişilerin diğer türlere oranla daha fazla lazer peeling yöntemini tercih ettiği gözlemlenmiştir. Bunun sebebi, bu ülkelerde cilt bakımına gösterilen ilginin oldukça fazla olması ve insanların en pahalı yöntem olmasına rağmen lazer peeling yaptırmaya yönelmesidir. Peki, cilt için peeling nasıl yapılmalıdır? İşte yanıtı!

Cilt İçin Peeling Nasıl Yapılmalıdır?

Yukarıda bahsedilen peeiling seçeneklerinden hangisinin size daha uygun olduğunu belirlemelisiniz. Cilt için peeling nasıl yapılmalıdır sorusu gündeme geldiğinde birçok kişi kendini kaynak çokluğunun içerisinde bulmaktadır. Bu kaynaklardan birkaçını seçmeli ve taramalısınız. Ardından yapmanız gereken doğru kaynaklardan, yeterli bilgi alıntılaması yapmaktır.

Birçok kaynakta peeling yapımı cilde masaj olarak uygulanan işlemlerden ibaretken, birkaç kaynakta bu uygulamalar maske şeklinde yapılmaktadır. Her iki uygulama çeşidi de zaman kullanımı açısından birçok değişkene sahiptir. Örneğin vakti kısıtlı olan kişiler çoğunlukla sür yıka tarzındaki uygulamaları tercih ederken, yeterli vakte sahip olan kişiler maske uygulamalarına yönelmektedir.

Maske tercihleri e yine losyon tercihlerinde olduğu gibi cilt tipi bakımından değişiklik göstermekte ve bu değişiklikler losyonlarda ki kadar kesin olmamaktadır. Yani, bir cilt tipi için geliştirilen maskeyi genellikle tüm cilt tipleri kullanabilmektedir. Bu kullanım genişliği maske talebini arttırsa da başta bahsedilen zaman etkisi, talepler açısından değişkenliğe neden olmaktadır. Bu noktada peeling uygulamasının ne zaman yapılacağı da yanıtı merak edilen bir soru olarak karşımıza çıkar!

Yüze Peeling Ne Zaman Yapılmalı?

Bir çok kişi peeling yapma meselesini alışkanlık haline getirmiş ve bunu günlük hayat rutinleri arasına dahil etmiştir. Bilindiği üzere peeling konusunda farklı yaklaşımlar bulunmaktadır. Bir çok ürün tükecisi yalnızca ciltleri için değil saçları içinde peeling uygulaması yapmaktadır fakat bu uygulamayı yapanların sayısı genele oranla oldukça düşüktür.

Cilt peelingi uygulayan birçok kişi bu peelingi fiziksel peeling olarak uygulamakta ve bu konuda akıllarda birçok soru oluşmaktadır. Bu sorulardan en sık sorulanı yüze peeling ne zaman yapılmalı sorusudur. Bilindiği gibi peeling bir cilt yenileme uygulamasıdır. Bu uygulamadan sonra, uygulama çeşidi ne olursa olsun cilt hassaslaşmaktadır. Bu sebepten ötürü birçok kişi peeling uygulamasını akşam, çoğunlukla uykudan öne uygular. Böylece yenilenen cilt aynı zamanda dinlenmişte olur.

Araştırmalar bu tür zamanlamaya sahip uygulamaların geçerliliğini kanıtlamaktadır. Eğer kimyasal peeling tercih ediyorsanız uygulamada bulunan kişi size cildinizi güneş ışığından korumanız gerektiğini söyleyecektir. Aksi halde birçok sorun baş göstermekte ve ciltte ciddi kızarıklıklar oluşmakta, bunlar kimi zaman yanık halini alabilmektedir. Bu tür yüz bakım uygulamalarının başarılı bir şekilde ortaya konulması için mutlaka uygulanış süresini de hesaba katmak şarttır!

Peeling Ne Kadar Sürede Yapılmalı?

Peki, akşam uygulanması gereken peeling ne kadar sürede yapılamalı? Bu sorunun cevabı değişmekle birlikte ortalama olarak on, on beş dakika aralıkla olmaktadır. Fiziksel peeling uygulayan kişiler losyonu kendileri hazırlayacakları ya da hazır alınmış losyonu uygulayacaklarından bu işlem uygulama süreci dahil olmak üzere daha uzun olacaktır.

Asidik madde içeriğine sahip olan peelinglerin yüzde daha kısa tutulması gerektiği bilinmektedir. Bunun sebebi asit içerikli maddelerin, örneğin limon gibi, cilde uzun vadede zarar vermesi ve yenilemek yerine cildi tahriş etmesidir. Bu sebeple asit içeriği bulunan ve bulunmayan peelingler olarak iki sınıfa ayrılan ürünler, çoğunlukla iki sınıfın da zaman ortalamasının alınarak uygulandığı işlemlerde tercih edilirler. Bu da on, on beş dakikaya tekabül etmekle birlikte, oldukça kullanışlı ve ekonomik bir yöntemdir.

Evde Peelig Uygulaması

Pandemi süreci evde geçirilen zamanı uzatmış ve bazı hizmetlere doğrudan erişimimizi engellemiştir. Bu nedenle kimi zaman kuaföre, kimi zaman spor salonuna dönüşen evlerimiz peeling söz konusu olduğunda birer güzellik salonuna dönüşmektedir. Bu süreçte birçok kişi şu soruyu sormaktadır; evde nasıl peeling yapabilirim? Bu sorunun cevabı sizin kendi imkanlarınıza bağlı olmakla birlikte temelde oldukça basittir.

Fiziksel peeling yapabilmek için ellerinize sahip olmanız yeterlidir. Bu sayede internetten dahi cilt tipinize uygun peeling losyonlarını satın alabilir ya da peeling tariflerinden faydalanabilirsiniz.

Cilt Soyucu Peeling Tarifleri

En sık tercih edilen tarifler arasında bal ve karabiber bulunmaktadır. Bu karışımdan yeterli miktarda hazırlayarak masajla cildimize uygulayabilir on, on beş dakika ardından bol su ile durulayabilirsiniz. Cilt soyucu peeling tarifleri arasında sık tercih edilen bir diğer uygulama şekli limon suyu ve çeşitli tuzların karışımı ile oluşturulan losyonların kullanımıdır. Her iki yöntemde oldukça hesaplı ve ekstra bir zahmet gerektirmeyen işlemlerdir.

Her konuda olduğu gibi hemen sonu vermesi beklenmeyen bu tür uygulamalar, sık ve düzenli yapıldığında gözle görülebilen bir fark oluşturmaktadır. Peeling nasıl yapılır sorusunun cevabını bugün her yerden her kaynaktan bulmanız oldukça kolaydır. Zor olan doğru uygulamayı seçebilmek ve uygulayabilmektir. Bu konuda da gerektiğinde risk alabiliyor olmalı ve cilt tipinizi iyi bilmelisiniz. Bu tür uygulamaların bunun dışında zorlayıcı bir tarafı bulunmamaktadır.

 
İcon 1
Hayvan Dostlarımızı Koruyoruz
İcon 2
İade Garantisi Ürün İade Garantisi
İcon 3
Hızlı Destek Hızlı ve Kolay Çözüm
İcon 4
3D Secure Güvenli Ödeme Yöntemi