Pas Sökücü Jel ve Deterjan | BioBellinda
Yükleniyor
İletişim Merkezi :  +90 216 324 59 99
TR Dil: Türkçe Down

Pas Sökücü Jel ve Deterjan

 

Pas oldukça önemli bir sorundur. Normal şartlarda pasın temizlenmesi, ortadan kaldırılması oldukça zordur. Fakat gelişen temizlik ürünleri sayesinde paslar oldukça pratik ve hızlı bir şekilde sökülebilmektedir. Pas sökücü ürünler bu tarz durumlar için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Son zamanlarda pas sökücü ürünlerin krem, jel, sıvı formları da ortaya çıkmaya başlamıştır. En çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi ise pas sökücü özellikte olan deterjan ürünleridir. Bu ürünler hem hijyeni sağlamakta hem de pas sorununa ideal bir çözüm olmaktadır. Biz de bu yazıda size bu ürünler hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Bu yazıyı okumaya devam ettiğiniz zaman pas sökücü deterjanlar ile ilgili her tür önemli bilgiyi göreceksiniz. İlk olarak sizlere pas sökücü deterjanın ne olduğunu açıkladık. Sonrasında pas sökücü deterjanın temel özelliklerinden bahsettik. Sonrasında ise pas sökücü deterjanın nasıl kullanılması gerektiğini, herhangi bir zararı olup olmadığını, pas sökücü deterjanı kullanır iken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve etkilerinin neler olduğunu gösterdik. Pas sökücü deterjan ürünleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler için bu yazı size oldukça yardımcı olacaktır. İyi okumalar diliyoruz.

Pas Sökücü Jel Nedir?

Pas sökücüler metal oksitlenmesinin sonucunda oluşmakta olan korozyon tabakasını temizlemek için ideal olan ürünlerdir. Pas sökücü deterjan ürünleri de bu amaç ile üretilmiştir. Bu ürünün işlevi pasları hızlı bir şekilde çözmektir. Aynı zamanda bu ürünü diğer pas sökücü ürünlerden ayıran özellik de pası söker iken ayrıca hijyeni ve temizliği de en iyi şekilde sağlamalarıdır. Deterjan özelliğine sahip bu ürünler sayesinde evlerinizdeki pas tabakalarını en iyi şekilde temizlersiniz. Ayrıca yeni pas oluşumlarına karşı da bu ürün sayesinde önlem almış olursunuz.

Pas sökücü deterjanlar genel olarak bu anlama gelmektedirler. Ne olduklarını en iyi şekilde böyle anlatabiliriz. Şimdi de bu konu ile bağlantılı olarak pas sökücü deterjan ürünlerinin temel özelliklerinden sizlere bahsedelim.

Pas Sökücü Deterjanın Özellikleri Nelerdir?

Pas sökücü deterjanlar lekeleri oldukça kısa bir süre içerisinde ortadan kaldırmaktadır. Pas kaynaklı olan tüm ağır lekeler bu ürün ile sökülmektedir. Ürünün içeriğinde bulunmakta olan etken maddeler sayesinde paslar etkili bir biçimde sökülür. Ürün aynı zamanda kireç oluşumlarına karşı da büyük bir etkide bulunur. Pasları da kireç oluşumlarını da en kısa ürede ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Pas sökücü deterjanlar temas ediyor oldukları bölgelere, yüzeylere kesinlikle bir zarar vermez. O bölgeyi yıpratmadan etkili bir içimde temizler ve hijyenik hale getirir.

Pas sökücü ürünlerde genel olarak şikâyet edilen durum ağır kimyasal madde içermeleridir. Fakat pas sökücü deterjanlarda bu sorun ile karşılaşılmaz. Bu ürünlerin içerisindeki kimyasal maddeler en aza indirilmiştir. Ürün daha çok doğal bileşenler ile pas sökme işlevini görür. Küvetlerde, lavabolarda, klozetlerde, fayanslarda ve fayans aralarında, evyelerde istenilen en etkili sonuçları hızlı bir şekilde hiçbir zarar vermeden temizlemektedirler.

Pas sökücü deterjanların genel özellikleri bu şekildedir. Peki, bu ürünleri nasıl kullanmak gerekir? Doğur kullanım nasıl olmalıdır? Bu önemli konuyu öğrenmek için yazıyı okumaya devam edin.

Pas Sökücü Deterjan Nasıl Kullanılır?

Pas sökücü deterjanları da tıpkı diğer temizlik ürünleri gibi doğru şekilde kullanmak gerekir. Bu ürünlerin doğru kullanımını şu şekilde sizlere açıklayabiliriz:

·         Pas sökücü deterjanı yukarıda da söylediğimiz üzere lavabolarda, fayanslarda, küvetlerde, evyelerde, klozetlerde ve diğer paslanmış yüzeylerde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

·         Pas sökücü jel ve deterjan ürününü kullanır iken sadece bir kapak kadar kullanmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz az miktarda su ile karıştırarak bir sünger yardımı ile paslı bölge üzerine uygulayabilirsiniz.

·         Çıplak el ile temas etmenizi önermeyiz. Bu sebep ile uygular iken temkinli yaklaşarak eldiven kullanabilirsiniz.

·         Ürünü kireçli ve paslı bölgelere uygulayın. Birkaç dakika içerisinde paslı yüzeydeki değişimi görürsünüz.

·         Paslı bölgeyi daha sonrasında ıslak bir bez ile temizleyebilirsiniz.

Pas sökücü deterjanın kullanımı bu şekilde olmalıdır. En doğru kullanım bu şekildedir. Şimdi de sizlere pas sökücü deterjanın zararlı olup olmadığını açıklayalım.

Pas Sökücü Deterjan Herhangi Bir Zarar Verir Mi?

Bu konu oldukça çok merak edilir. Bu çok normal bir durumdur. Çünkü pas sökücüler genel olarak ağır kimyasal maddeler ve bileşenler içerirler. Ve bunlar kullanıldıkları zaman hem kişiye rahatsızlık verirler hem de uygulanan yüzeylere hasar verebilirler. Fakat pas sökücü jel ürünlerinde böyle sorunlar ile karşılaşılmaz. İçeriğinde kimyasal maddeler ve bileşen en az seviyede yer almaktadır. Bu da kullanan kişilerde herhangi bir rahatsızlık oluşturmaz. Kişiler koku kaynaklı ya da başka sebepler ile üründen zarar görmez.

Aynı zamanda pas sökücü deterjanlar uygulandıkları yüzeylere de bir zarar vermez. Yüzeyleri hiçbir şekilde aşındırmadan, yıpratmadan pası sökerler. Pası söker ve yerine hijyenik, temiz bir yüzey bırakırlar. Dolayısıyla kısaca özetlemek gerekir ise pas sökücü deterjanların hiçbir şekilde zararı bulunmaz. Sadece kullanır iken göz ile yakın temastan kaçınmalı ve eldiven ile birlikte kullanmalısınız.

Pas Sökücü Deterjanın Etkileri Ne Zaman Görülür?

Pas sökücü deterjanın etkileri uygulandıktan sadece 5 ile 15 dakika arasında görülmektedir. İçeriğinde bulunan etken maddeler pasları da kireçleri de en kısa zamanda kolayca sökmektedir. Bu yönü ile oldukça çok tercih edilen kullanışlı bir üründür.

Pas Sökücü jel

Günümüz koşullarında pas sökücü jel söz konusu olduğunda karşımıza birden fazla seçenek çıkmaktadır. Özellikle son zamanlarda yeni nesil pas sökücü jeller her zaman profesyonel çözümler ortaya koymaktadır. Peki; pas çözücü jel nasıl kullanılır? Ve en iyi pas çözücü jel hangisidir? İşte bu sorulara dair merak edilen tüm ayrıntılar!

Pas Çözücü Jel Nasıl Kullanılır?

Jel formunda olan pas çözücüler oldukça etkilidir. Pas çözücü jel nasıl kullanılır? Pas çözücü jelden en yüksek verimi elde etmek istiyorsanız kullanmadan önce yüzeyi tel fırça ile temizleyin. Daha sonra diş fırçası vb. yumuşak dokulu bir fırça ile yüzeye pas çözücü jeli uygulayın. Pas sökücü jel 20 - 30 dakika içerisinde reaksiyona girerek görevini yerine getirecektir. Reaksiyon tamamlandıktan sonra su ile durulama yapınız.

Pas yeteri kadar temizlenmediyse aynı şeyleri tekrardan uygulayabilirsiniz. Reaksiyon aşamasında yeteri kadar beklediğinizden emin olunuz. Reaksiyon tam olarak tamamlanmadan su ile durulama işlemine başlarsanız yeterli sonucu alamayabilirsiniz. Yüksek verim için uygulama öncesi iyi bir temizleme işlemi yaptığınızdan emin olunuz. Tel fırçayı kullanırken yüzeye zarar vermemeye dikkat özen gösteriniz. Pas sökücü jeller yüzeye asla zarar vermese de bu tarz işlemler yüzeye zarar verebilmektedir.

En İyi Pas Sökücü Sprey Hangisi?

Tüp içerisinde satılan pas sökücü spreylerin asıl amacı pası gevşetmektir. Yağlama özellikleri bulunduğundan sıkışmış elemanlar için kullanılmaktadır. Bu ürünler sayesinde sıkışmış elemanlar kolay bir şekilde gevşetilerek sökülmektedir. Fakat bu spreyler gerçek pas sökücü özelliğine sahip değildir. Paslanmış yüzeyler konusunda sizlere kesinlikle yardımcı olmamaktadır. En iyi pas sökücü sprey hangisi? Elbette ki üretim teknolojilerinin gelişmesi; karşımıza çok sayıda farklı pas sökücü sprey ürününün çıkmasını da mümkün kılar!

Paslı yüzeyleri temizlemek ve pas yüzünden sıkışan parçaları gevşetmek için bu ürünleri kullanabilirsiniz. Farklı şekillerde satılan bu ürünleri birçok farklı marketten satın alabilirsiniz. Temin etmesi oldukça kolay olan bu ürünler sizlere birçok farklı konuda fayda sağlayacaktır. Ayrıca spreyler yeni Pas sökücü jel kullanabilir ve daha etkili sonuçlara da rastlayabilirsiniz. Özellikle belli başlı yüzeyler için pas sökücü jeller çok daha verimli sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Pas Sökücü Boyaya Zarar Verir mi?

Pas sökücüler oldukça faydalı ve verimli şekilde kullanılabilmektedir. Pas sökücü boyaya zarar verir mi? Pas sökücüler kesinlikle boyalı yüzeylere zarar vermez. Pas sökücüler yüzeye uygulandığında yüzey üstündeki pası ortadan kaldırmaktadır. Bunu yaparken kesinlikle boya ile etkileşime girmez ve boyaya zarar vermez. Fakat paslı yüzeyler için yeterli sonuç alınmaz ise zımpara yardımı ile yüzeyin temizlenmesi gerekmektedir. Pas lekeleri oldukça derin ise zımpara kesinlikle kullanılmalıdır.

Zımpara kullanıldığı zaman boya yüzeyi ufak miktarda incelmektedir. Pas sökücünün efektif bir şekilde çalışabilmesi için zımparalama işlemine ihtiyaç duyulur fakat boyaya zarar veren kesinlikle pas sökücü değildir. Zımparalama işleminden sonra pas sökücü jel kullanarak çok daha muhteşem sonuçlar elde edebilirsiniz. Pas sökücü jel sonrası bölge boyanarak dış etkenlerde korunur ve su sızması veya oksitlenme gibi problemler ortadan kalkar. Pas sökücüyü istediğiniz yüzey üzerinde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Pas sökücüler boyaya asla zarar vermemektedir.

Pas Sökücü Sprey

Pas sökücüler jel ve sprey tüpler içinde satılmaktadır. Pas sökücü sprey modelleri genel olarak yağlama özelliğine sahiptir. Pası temizler ve aynı zaman da pasın neden olduğu sıkışmış parçaları gevşetmek için kullanılır. Sprey tüpleri şekilde satılan bu pas sökücüler oldukça pratik şekilde kullanılabilmektedir. Özellikle motor sahipleri zincirlerini yağlamak için bu tarz ürünlerden destek alırlar.

Pas sökücü jel ise daha derin ve yüzeye işlemiş paslar için kullanılmaktadır. Pas sökücü spreyler birçok yapı market içerisinde rahatlıklar karşınıza çıkabilmektedir. Pas sökücü spreyler kesinlikle yüzeye ve diğer bileşenlere zarar vermemektedir. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Aynı şekilde alet çantanızda yer alması gereken bu yağ çözücü spreyler sıkışmış vida ve somun gibi malzemeleri rahatlıkla gevşetmektedir.

Pas Sökücü Jel Fiyatları

Paslanma birçok alanda karşılaşabileceğimiz günlük hayattaki basit sorunlardan birisidir. Bu sorunları kolayca çözebilmek için pas sökücüleri kullanmak en kısa yoldur. Birden fazla pas sökücü olduğu için fiyatlandırmalar da sökücülerin içeriklerine göre olmaktadır. Jel formlar genellikle spreylere göre daha yoğun olduğundan fiyatları da daha yüksek olabilir. Pas sökücü jel fiyatları jelin mililitresine ve markasına göre değişiklik göstermektedir.

Kaliteli markaların fiyatları daha uçuk olduğundan sizlere biraz göz korkutucu gelebilir. Fakat markalar kullanım yüzeylerine göre üretim yaptığından bu fiyatlar oldukça normaldir. Pas sökücü jel fosforik asit içerdiğinden kullanırken oldukça dikkatli olmalısınız. Temas ve alerjik reaksiyon sonrasında hemen bir doktora görünmelisiniz.

Pas Sökücü Nerede Satılır?

Pas sökücü jel bilinen tüm pas sökücü formlarından daha etkilidir. Yoğun formu ile damlattığınız yüzeyde kısa süre içerisinde etki gösterecektir. Pas sökücü nerede satılır sorusu ihtiyaç sahipleri tarafından oldukça sık sorulan bir sorudur. Birçok ev malzemesi satan büyük zincirlerde, internet sitelerinde evinize yakın bir hırdavatçıda dahi bulabilirsiniz. Erişmenin kolay olduğu bu jeller sayesinde kısa süre içerisinde dilediğiniz yüzeyde istediğiniz sonuca kavuşabilirsiniz.

İnşaat sektöründe, gemi ve teknelerde, evlerde ve otomobillerde sıklıkla kullanılmaktadır. Paslanan aletleri kullanması zor olacağından bu denli güçlü sökücüler kullanılmaktadır. Bu kadar geniş bir pazara sahip ürünü bulmakta bu nedenle oldukça basittir. Kullanacağınız alana ve yüzeye en uygun bazlı sökücü tercih etmek işleri sizin için daha da kolaylaştıracaktır.

Pas Sökücü Fiyat

Egzozlar, jantlar, inşaat demiri, radyatör, fayans ve zincir gibi alanlarda kullanılan sökücüler kolayca bulunabilmektedir. Sprey ve jel formda satılmaktadırlar. Özellikle inşaat ve tersane gibi sektörlerde oldukça yoğun ve fazla miktarda kullanılmaktadır. Pas sökücü fiyat oranı genellikle miktar ve markalara göre değişmektedir.

Tüm sökücülerin pH değeri düşük ve asidiktir. Ancak kullanım alanları değiştikçe sökücülerin baz oranı da değişmektedir. Bazı sektörlerde asit bazlı sökücüler tercih edilirken bazılarında da toz ya da sıvı bazlı sökücüler tercih edilebilir. Doğal pas sökücü jel ise birçok ev hanımı tarafından özellikle tercih edilmektedir. Kişisel kullanıma ve mutfak gereçlerine daha uyumlu olduğundan miktar olarak daha az ve kullanışlıdır.

Pas Sökücü Tavsiye

En iyi pas sökücü tercihini yapmak için öncelikle kullanacağınız alanı belirlemelisiniz. Her alana özel üretilen pas sökücü jel bulmak mümkündür. Oto pas sökücüler, konsantre pas sökücüler, alkali formdaki pas sökücüler ve birçok çeşit bulmak oldukça kolay. Demir üzerinde ki kalın paslar için pH değeri 5 in altındaki asidik sökücüler tercih edilmelidir. Daha zayıf ve güçsüz paslar için doğal ya da alkali pas sökücüleri tercih edebilirsiniz.

Gideceğiniz herhangi bir ev mağazasında kolaylıkla bulabileceğiniz bu ürünleri danışmanlardan da tavsiye alarak seçebilirsiniz. Pas sökücü tavsiye etmek kullanacağınız yüzeyi bilmeden biraz zor olacaktır. Bu nedenle öncelikle kullanım alanınızı belirleyip ona göre bir çıkarım veya araştırma yapabilirsiniz. Bütün bu bilgiler ışığında pas sökücü tavsiyeleri söz konusu olduğunda karşımıza pek çok farklı ürün çıkar! Bu ürünlerle ilgili bir araştırma yaptığınızda karşımıza farklı alternatif seçenekler çıkar!BİOBELLİNDA PAS & KİREÇ TEMİZLEYİCİ 750 ML
BioBellinda
Biobellinda Pas & Kireç Temizleyici 750 Ml
249,00 TL

İcon 1
Hayvan Dostlarımızı Koruyoruz
İcon 2
İade Garantisi Ürün İade Garantisi
İcon 3
Hızlı Destek Hızlı ve Kolay Çözüm
İcon 4
3D Secure Güvenli Ödeme Yöntemi