Güneş Losyonu Çocuk SPF 50+ | Biobellinda
Whatsapp Hattı :  Paylaş +90 850 259 69 59
Kurumsal İletişim :  +90 216 324 99 80       Whatsapp Hattı :  Paylaş +90 850 259 69 59
TR Dil: Türkçe Down
Ürün
Ürün Kodu: BL137

Güneş Losyonu Çocuk Spf 50+

Star Star Star Star Star
139,00 TL
Marka: BioBellinda
Kategori: Cilt Bakım
Birim: 200 ml  
- +
GENEL BAKIŞ

Güneş ışınları cilt üzerinde kızarıklıklara ve yanıklara neden olan önemli çevresel faktörlerden biridir. UVA ve UVB ışınları, uzun süre maruz kalınması durumunda ciddi cilt sorunlarına yol açabilir. Çocukların hassas cildi güneşin zararlı etkilerine karşı daha savunmasızdır ve güneş kremi, güneş losyonu, sprey ya da güneş sütü gibi koruyucu ürünlerle desteklenmelidir. BioBellinda 50 SPF Çocuk Güneş Losyonu, yüksek koruma özelliğine sahiptir ve açık tenli ya da güneşe duyarlı olan çocuklarda, hassas ciltli yetişkinlerde güvenle kullanılabilir.

ÖZELLİK

Hassas Çocuk Cildi İçin Güvenli Seçim

BioBellinda 50 SPF Çocuk Güneş Losyonu, özel filtre sistemi sayesinde UVA ve UVB ışınlarına karşı yüksek koruma sağlar. Dermatolojik testlerden geçirilmiş olan ürün, yoğun nem desteği sunan yapısı ile cildin bakımını üstlenir. BioBellinda 50 SPF Çocuk Güneş Losyonu, lipofilik özelliğinden dolayı suya dayanıklıdır, yoğun E vitamini içeriğine ve antioksidan etkiye sahiptir.

Paraben, alkol, SLES, Silikon ve alerjen içermez.

Dermatolojik olarak test edilmiştir.

COLIPA metoduna göre test edilmiş SPF değerleri.

Hassas cilt tipleri ile bebeklerin ve çocukların kullanımına uygundur.

KULLANIM

BioBellinda SPF 50+ Çocuk Güneş Losyonu güneş ışınlarına maruz kalmadan minimum 20 dakika önce sürülmelidir. Güneş altında geçirilen süre boyunca 45 dakikalık periyotlarla ve ıslanma ya da kurulanma durumlarında beklemeden kullanımı tekrarlanmalıdır.

.
TÜMÜNÜ GÖR
Size Özel Ürünlerimiz
Senin için seçtiğimiz ürünlerimizi incelemek ister misin?
Ürün
BioBellinda
Bulaşık Sıvısı
47,00 TL
Ürün
BioBellinda
Mineralli Krem Temizleyici
48,00 TL
Ürün
BioBellinda
Genel Temizlik
48,00 TL
Ürün
BioBellinda
Kalıcı Krem Saç Boyası 1.8 Gece Siyahı
62,00 TL
Ürün
BioBellinda
Şir Eau De Parfume For Men
79,00 TL
Ürün
BioBellinda
Çocuk Diş Macunu - Florürsüz
42,00 TL
Ürün
BioBellinda
Kalıcı Krem Saç Boyası 7.0 Zeytuni Kumral
62,00 TL

Çocuk Güneş Losyonu

Çocuklar hassas bire cilde sahiptir. Bu sebeple çocukların ciltleri dışarıda mutlaka korunması gerekmektedir. Güneşin zararlı ışınları cildi olumsuz şekilde etkiler. Bu çocukların cildi hassas olduğu için Daha fazladır. Bu sebeple çocukların cildi mutlaka zararlı uv ışınlarına karşı korunmalıdır. Çocukların cildini zararlı uv ışınlarına karşı korumak için birçok güneş losyonu bulunmaktadır. 

Özellikle yaz aylarında güneşin etkisini gösterdiği zamanlarda güneş losyonunu sürmeden dışarı çıkılmamalıdır. Çocuklara güneş losyonu alırken dikkat edilecek özellikler arasında güneş kreminin yağlı his bırakıp bırakmadığı çok önemlidir. Aynı zamanda güneş losyonunun faktörüne bakılmalı ve faktörünün en az 30 olması gerekmektedir. 

Çocukların ciltlerine uygun bir güneş losyonu tercihi yapmanız çok önemlidir. Çocuğunuzun cildi kuru ise nemlendirici oranı fazla olan güneş koruyucuları seçmelisiniz. Çocuğunuzun cildi yağlı bir cilt ise seçiminizi nemlendirici özelliği fazla olmayan güneş losyonlarından yana kullanabilirsiniz. Yağlı olan bir cilde nemlendirici özelliği çok olan güneş losyonu kullanıldığında ciltte sivilcelenme ve siyah nokta sorunu meydana gelebilir. 

Bunun için ise mutlaka içindekiler kısmı okunmalı ve doğal içeriği olan losyonlar tercih edilmelidir. Çocuk güneş losyonları dışarı çıkmadan evvel 15 dakika önce sürülmeli ve daha sonra dışarı çıkılmalıdır. Aynı zamanda dışarıda iseniz 2 saatte bir losyonun yenilenmesi ve tekrar sürülmesi gerekecektir. Çünkü koruyucu özelliği iki saattir. Eğer denize veya havuza girilirse çıktıktan sonra tekrar sürmeniz tavsiye edilir. Çünkü denize ve havuza girildiğinde losyon özelliğini kaybetmektedir. Bunun için tekrardan sürülmesi tavsiye edilmektedir. Losyon sadece yaz aylarında değil kış aylarında da kullanılmaktadır. Pek çok kişi bunu yaz aylarında kullanır fakat mutlaka her mevsim dışarı çıkarken tercih edilmelidir. 

Kışın soğuk havalar sebebi ile çocukların cildi olumsuz yönde etkilenir. Bunun için kışın dışarı çıkmadan evvel sürülmesi gerekmektedir. Çocuk güneş losyonunu doğru bir şekilde kullanıldığı zaman hiçbir zararı yoktur. Tek dikkat edilmesi gereken içerisinde zararlı kimyasal maddelerin bulunmaması ve bitkisel olmasıdır. 

Bu güneş losyonlarının cilde veya sağlığa olumsuz etkileri olmayacaktır. Güneş losyonları halk arasında genelde yaz aylarında tercih edilir. Bunun sebebi güneşin cilde zarar verişi olmasıdır. Fakat bu aslında yanlış bir duyumdur. Güneş losyonları sadece yaz aylarında değil dışarı çıkarken dört mevsim kullanılmalıdır. Çünkü yazın güneş ışınlarının cilde zararlı olduğu kadar kışında soğuk havanın cilde zararları bulunmaktadır. Kışın soğuk hava sebebi ile ciltte kuruma, kırışıklık gibi sorunlar meydana gelebilir. Bu sebeple de cilt olumsuz bir şekilde etkilenir. Çocuklar için güneş losyonu mutlaka her mevsim dışarı çıkarken ölçülü bir şekilde ve düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.

Çocuk güneş losyonu nedir?

Çocuk güneş losyonu, cildin zararlı uv ışınlarından etkilenmemesini sağlayan ve cildi koruma özeliği bulunan dışarıya çıkarken 15 dakika önce sürülmesi gereken kremdir. Bu losyon, cildi hem sıcaktan hem de soğuktan korumaktadır. Çocukların cildi hassas olduğu için mutlaka kullanılması gerekmektedir. Eğer kullanılmaz ise cilt zarar görür, cilde lekelenmeler meydana gelebilir.

Çocuklar için güneş losyonu alırken en az 30 faktörlü olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Az faktöre sahip olan losyonların koruma özeliği pek yoktur. Bu sebeple güneş losyonunun en az 30 faktör olması büyük önem taşımaktadır.

50 faktörlü yüksek kapasitede koruyucu özelliği bulunan güneş losyonları da bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak 50 faktörlü güneş losyonlarını da tercih edebilirsiniz. 50 faktörlü güneş losyonunun koruma süresi daha fazla olmaktadır. 50 faktör almak istemezseniz en az 30 faktörlüsünü tercih etmelisiniz. Daha düşük faktöre sahip birçok losyonda vardır. fakat düşük faktöre sahip olan güneş losyonlarının cildi koruma seviyesi de düşüktür ve hiçbir fayda etmez. Bu yazımızda çocuk güneş losyonu nedir konusunu ele aldık. Şimdi çocuk güneş losyonu hakkında daha detaylı bilgiler vereceğiz. O halde mutlaka okumaya devam ediniz.

Çocuk güneş losyonu ne işe yarar?

Çocuk güneş losyonlarının çocuklar için çok önemli olduğunu duymuşunuzdur. Peki, ne işe yarar? Diye soracak olur iseniz hemen bu konuya açıklık getirelim. Çocuk güneş losyonu, zararlı uv ışınlarına karşı çocuğun cildini korur. Kötü hava şartlarından dolayı ve dış etmenlerden dolayı cilt olumsuz bir şekilde etkilenir. Çocuk güneş losyonu cildin etkilenmemesi sağlar. 

Cildi soğuk havalarda da korur ve besler. Ciltte güneş çıkıldığında leke oluşmamasını sağlar. Cildin kırışmasına engel olur. Güneş ışınları ve soğuk havada cilt korunmaz ise cilt erken yaşlanır. Güneş losyonu cildin erken yaşlanmasına engel olur ve cildin pürüzsüz bir şekilde görünmesine sebep olur. Bunun için mutlaka düzenli bir şekilde dışarıya çıkıldığında çocuklara uygulanmalıdır.

Çocuk güneş losyonu faydaları

Çocukların cildi çok hassastır. Bu sebeple mutlaka güneş losyonu sürülmelidir. Çocuklar için güneş losyonunun inanılmaz faydaları bulunmaktadır. Fakat bunun mutlaka düzenli bir şekilde kullanılması büyük önem taşımaktadır. Düzenli kullanılmayan güneş losyonları, güneşe karşı cildi korumayacaktır. Şimdi sizlere çocuk güneş losyonunun faydalarından bahsedeceğiz. İşte güneş losyonunun faydaları aşağıdaki gibidir.

 • Cildin zararlı uv ışınlarına karşı korunmasını sağlar
 • Ciltte lekelenme meydana gelmesine engel olur
 • Soğuk havalarda cilt yıpranır ve kurur. Güneş losyonu sayesinde cilt korunur ve ciltte kuruma ve yıpranma meydana gelmez.
 • Dış etmenlere karşı cildin korunmasını sağlar.
 • Cildin erken yaşlanmasına engel olur
 • Cşltte kırışıklık meydana gelmemesini sağlar.

Çocuk Güneş Losyonu Nasıl Kullanılır?

Güneş ışınları aslında cilt için faydalıdır. Güneşte d vitamini bulunmaktadır. Fakat fazla vücuda girerse cildin olumsuz yönde etkilenmesini sağlar. Özellikle çocukların cildi hassas bir yapıya sahip olduğundan dolayı çocukların cildi daha kolay ve hızlı bir şekilde güneş ışınlarından etkilenir ve zarar görür. Güneş losyonu öncelikle dışarı çıkılmadan mutlaka 15 dakika evvel sürülmesi ve cildin losyonu emmesi gerekmektedir. Asla sürüp dışarı çıkılması önerilmez. 

Cilt losyonu emmez ise dışarı çıktığınızda losyonun bir faydası olmayacaktır. Güneş kreminin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar 20 faktör,30 faktör,50 faktör diye değişiklik göstermektedir. Az seviyede olan güneş losyonları cildi tam anlamı ile korumaz. Bu sebepten dolayı ciltte lekelenmeler veya kızarmalar meydana gelebilir. Bundan dolayı güneş losyonunun en az 30 faktörlü olması gerekmektedir. Dışarı çıkmadan evvel çocuğun açıkta bulunan tüm vücuduna güneş losyonunun sürülmesi gerekmektedir. Güneş losyonu sürer sürme hemen dışarı çıkılmamalıdır. En az yarım saat beklemeli ve daha sonra dışarı çıkılmamalıdır. 2 saat sonra güneş kremi yenilenmelidir. Çünkü 2 saat sonra güneş losyonunun etkisi kaybolmaktadır. Eğe hava aşırı sıcak ise bunu 1 saate kadar düşürebilir ve kreminizi sürekli tekrarlayabilirsiniz.

Çocuklar için güneş losyonu seçimi nasıl olmalıdır?

Çocuklar en kıymetli varlıklardır. Hassas ciltleri olduğu için güneş losyonunun kullanılması gerekmektedir. Şimdi sizlere çocuklar için güneş losyonu seçimi nasıl olmalıdır konusu hakkında bilgiler vereceğiz. İşte bu sorunun cevabı karşınızda

 • Güneş losyonunun mutlaka en az 3o faktör olması gerekmektedir.
 • Çocuklar için seçeceğiniz güneş losyonunun içerisinde paraben veya parfüm olmaması gerekmektedir. Güneş losyonu alan kişiler mutlaka içindekiler kısmını okuyarak alması tavsiye edilir.
 • İçerisinde renklendirici bulunmaması gerekmektedir.
 • İçerisinde mutlaka mineral bulunmalıdır.
 • İçerisinde vitamin bulunmalıdır.
 • UVA ve UVB ışınlarına karşı koruması çok önemlidir. Bu sebeple buna dikkat edilmesi gerekmektedir.
 • Yağlı his bırakmayan güneş losyonları tercih edilmelidir. 
 • Kalıntısı olmayan güneş losyonları tercih edilmelidir.
 • Cilt tipine uygun olan güneş losyonu bulunmalı ve daha sonra alınmalıdır. Eğer çocuğun cildi yağlı ise cildi nemlendiren güneş losyonlarından uzak durulmalıdır. Cilt kuru ise cildi nemlendiren güneş losyonları tercih edilmelidir. Eğer yağlı cilde nemlendirici özelliği çok olan güneş losyonları alınır ise cilt olumsuz şekilde etkilenir. Cilt daha çok yağlanır. Buna bağlı olarak ciltte sivilcelenme ve siyah nokta sorunu meydana gelmeye başlar.

Çocuklar için güneş losyonu kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Güneş losyonu kullanırken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar mevcuttur. Şimdi sizlere çocuklar için güneş losyonu kullanırken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar hakkında bilgi vereceğiz. İşte güneş losyonu kullanırken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar aşağıdaki gibidir

 • Güneş losyonu mutlaka çocuğa en az 15 dakika evvel sürülmelidir. Losyonun cilt tarafından emilmesi ve daha sonra dışarı çıkılması gerekmektedir.
 • Mutlaka çocuğun cilt tipine uygun bir güneş losyonu seçimi yapılmalıdır. Her cilt tipine uygun güneş losyonları bulunmaktadır. Bu sebeple içeriğine bakarak çocuğunuza uygun olan güneş losyonuna kolay bir şekilde karar verebilir ve satın alabilirsiniz.
 • Havuz ve denize girildiğinde güneş kremini tekrardan sürmeli ve o bölgelerde 1 saatte güneş kremini yenilemelisiniz.
 • Bütün cilt tipine sahip olan kişiler güneş losyonu kullanmalıdır. Halk arasında sadece beyaz tenlilerin kullanması gerektiği sıklıkla söylenmektedir. Fakat bu tamamen yanlış bilgidir. Esmer tene sahip kişilerde güneşten olumsuz şekilde etkilenmektedir. Bu sebeple herkes kendine uygun olan cilt losyonunu bulmalı ve düzenli bir şekilde kullanmalıdır.
 • Çok fazla sürülmemelidir. Birçok kişi tarafından koruması daha fala sağlansın diye çok sürülmektedir. Fakat normal miktarda sürülür ise de aynı etkiyi yapacaktır. Bu sebeple yeteri kadar sürülmesi tavsiye edilmektedir.
 • Güneş losyonu soğuk havalarda da kullanılmalıdır. Soğuk havalarda da cildin güneş losyonuna ihtiyacı vardır. Çocuklar daha hassas bir cilde sahip oldukları için her mevsim kullanılmasında fayda vardır.

Çocuklar İçin Hangi Çeşit Güneş Losyonu Tercih Edilmelidir?

Çocuklar için güneş losyonu tercih ederken mutlaka UVA hem de UVB ışınlarına karşı olan losyonlar tercih edilmelidir. Aynı zamanda içerisinde zararlı kimyasal maddeler bulunan güneş losyonlarından uzak durulmalıdır. En az güneş losyonunu 30 faktörlü olması gerekmektedir. Bu şekilde olan güneş losyonlarının koruma kapasitesi çok yüksektir ve ciltte herhangi bir sorun oluşmasına izin vermez.

Çocuk Güneş Losyonu Nasıl Kullanılmalıdır?

Güneş losyonu cilde az miktarlarda kullanılmalıdır. Fazla kullanmak cildin daha fazla korunmasını salamayacaktır. Çocuklar için mutlaka en az 300 faktöre sahip olması gerekmektedir. Daha düşük olanlarda mevcuttur fakat onların koruma kapasitesi alt seviyededir. Güneş losyonu alırken ya 30 faktör ya da 50 faktör olanları tercih etmelisiniz. Çocuk güneşe çıkmadan e az 15 dakika önce güneş losyonu cilde sürülmelidir. Güneş losyonunu sadece yüze değil cildinin açık olan yerlerine sürmelisiniz. 2 saatte bir bu losyon yenilenmeli ve tekrar sürülmelidir.

 
İcon 2
İade Garantisi Ürün İade Garantisi
İcon 3
Hızlı Destek Hızlı ve Kolay Çözüm
İcon 4
3D Secure Güvenli Ödeme Yöntemi