Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik | Biobellinda


İletişim Merkezi :  +90 216 324 59 99
TR Dil: Türkçe Down

Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik

Cilt bakımı noktasında oldukça popüler olan ürünlerden bir tanesi gözenek sıkılaştırıcı tonik çeşitleridir.

Tonik Nedir? 

Tonikler, genel olarak güzel yıkanmış bir cildin ardından kullanılan ve cildi yatıştıran içerikli ürünler olmaktadır. Bu ürünler genelde doğal içerikli karışımlardan oluşmuş olup, cildi nefes aldırmaya ve ferahlatmaya yöneliktirler.

Özellikle gözenek sıkılaştırıcı tonik seçenekleri oldukça önemli bir konumdadır kadınlar için. Çünkü cilt; kötü hava şartlarından, bilgisayar ışığına ve dahası saçın tene değmesine kadar pek çok noktadan etkilenebilen bir özellik göstermektedir. Bu yüzden de cilde gereken önemi vermek ve bu gereken özen sayesinde cildi temizlemek, nemlendirmek oldukça önemlidir.

Nasıl Kullanılır?

Tonikleme işlemi genel olarak; bir jel ya da köpük yardımı ile bir yıkama gerçekleştikten sonra, gerçekleşen bir cilt bakım rutini adımıdır. Eğer ciltte bir makyaj var ise bu makyaj özellikle yağ bazlı bir makyaj temizleyici ile çıkartılmalıdır. Çünkü genelde makyaj temizleme suları cildi daha da kurutur ve cilt noktasında nem oldukça önemli bir kavramdır. Neme doymuş bir cilt her zaman için oldukça istenen bir durumdur. Gözenek sıkılaştırıcı tonik mutlaka temiz cilde uygulanmalıdır. Yoksa gözeneklere yeterince işlemeyecektir.

Cilt, makyajdan arındırıldıktan sonra güzel ve güçlü bir temizleyici köpük ya da temizleyici jel ile temizlenir. Hafif masaj yaparak uygulanacak bu temizlik ürününden sonra cilt, özellikle soğuk tercih edilmesi gereken su ile iyice yıkanır. Sonrasında kuruması için bir havludan ziyade, kağıt mendil kullanılması önemle belirtilmektedir. Çünkü ıslak kalmış bir havlunun üzerinde, sadece kendiniz kullanmış olsanız bile bazı bakteriler kalabilmektedir. Tekrardan bu havluyu kullanmak demek de o bakteriler ile cildinizi karşı karşıya yine getirmeniz anlamı taşımaktadır.

Cildin kendi kendine kuruması da beklenebilir. Özellikle havlusuz bir kullanım sağlanması öncelikli olarak tercih edilmektedir. Bu işlemlerin ardından tonikleme işlemi gelmektedir. Tonik bir sıvıdır. Bu sıvı içerisinde, cildin temizlendikten sonraki o ilk anında gözeneklerin içerisine etkili, ferahlatıcı ve nemlendirici özellikteki bileşenlerin dolmasını sağlamaktadır. Bu yüzden tonik seçimi oldukça mühimdir. 

Özellikle gözenek sıkılaştırıcı tonik tercih edildiğinde, pek çok sebebe bağlı olarak özellikle gözaltı ve yanak kısmında büyüyen gözeneklerden bahsetmek mümkündür. Bu gözenekleri engellemek için öncelikle güzel bir tonik büyük iş görecektir. Tonikleme işleminin de ardından cilde güzel bir A vitamini ile masaj yapılabilir ya da sağlıklı bir nemlendirici ile cilt nemlendirilebilir. Bu noktada nemlendirme çok önemli bir safhadır.BİOBELLİNDA ARINDIRICI SIKILAŞTIRICI TONİK 200 ML
BioBellinda
Biobellinda Arındırıcı Sıkılaştırıcı Tonik 200 Ml
96,00 TL


Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik Faydaları Nelerdir?

Gözenek sıkılaştırıcı tonik istediğiniz o ciltteki pürüzsüz ve sıkı görüntünün elementlerinden bir tanesidir. Cilt yapı bakımından pek çok şeyden etkilenmektedir. Özellikle; sağlıksız beslenme, stres, uykusuzluk, kötü hava koşulları, yağlı besinler, sürekli elin yüzde olması gibi pek çok seçenek cildin hasar görmesine sebep olan unsurlar arasında sayılabilir.

Gözeneklerin büyümesi de yine bu bağlamda dışarıdan etkisi görülen durumlardan bir tanesidir. Gözeneklerin büyümelerinin sebepleri vardır. Bu sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Genetik özellikler gözeneklerin sıkı olmaması için ilk sebep olarak sayılabilir. Genel olarak cilt konusunda da genlerden gelen özelliklerden bahsetmek mümkündür. Yani cildinize gereken özeni vermediğiniz halde, oldukça parlak ve canlı bir cildiniz var ise muhtemelen genetik kodlar bu görüntü üzerinde oldukça etkilidir.
 • Eğer sivilceye meyilli ve gözenek problemi olan bir cildiniz var ise, günlük olarak uyguladığınız cilt rutininizi aksatmanız halinde ciltteki gözenelerin genişlediğini görebilirsiniz.
 • Yaşlanma ile beraber de yine gözenek genişliği sıklıkla görülür. Gençlik zamanlarında cilt daha sıkı ve gözenekler daha bir arada durmaktadır.
 • Hava kirliliği de yine gözenekleri direkt olarak etkileyen etmenler arasındadır. 
 • Sigara kullanımının da oldukça etkili olduğu gözenek genişliğinde UV ışınlarına maruz kalmak da yine oldukça etkilidir.

Görülmüş olduğu gibi cilt; sadece dışarıdan gelen etmenlerle değil, içten gelen bazı durumlardan da oldukça etkilenebilen bir yapıdadır. Tüm bu durumlar için gözenek sıkılaştırıcı tonik kullanmak mümkündür. Örneğin düzensiz beslenmek sivilce oluşumuna sebep olur ya da rafine şeker tüketimi ciltte çıkan aknenin, zor bir süreçten sonra uzun zamanda geçmesine neden olur. Sadece dış şartlara, ciltte oluşan detayları bağlamamak gerekmektedir. Gözenekler de bu bağlamda oluşan ve pek çok etkinin sonucu olarak ortaya çıkan durumlardır. 

Cildimiz, gözenekler ile iyi ya da kötü etkiyi alır. Yani cildinizi kötü havaya maruz bırakırsanız, gözenek bu kötü havayı cildin alt katmanına çekecektir. Aynı şekilde güçlü bir gözenek sıkılaştırıcı tonik kullanırsanız da cilt aynı şekilde burada da faydalı olanı alt tabakaya çekecektir. Aslında cilde iyi gelen ve gelmeyen şeyleri de belirlemek sizin elinizdedir. Pek çok önemli detaya dikkat ettiğiniz takdirde, gözenek genişlemesi sorunu ile karşı karşıya gelmek durumunda kalmazsınız.

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Tonikler Nelerdir?

Gözenek sıkılaştırıcı tonik isterseniz hazır olarak, dilerseniz de kendi evinizde yapabileceğiniz şekli ile karşınıza çıkmaktadır. Cilt bakım rutininizin bir adımı olan tonikleme işleminde kullanacağınız bu karışım, özellikle ferah bir cildin anahtarı konumundadır. Bu yüzden içeriğini oldukça temiz tutmaya özen gösterirseniz; gözenek sıkılaştırıcı tonik dahilindeki her ürünün sağladığı faydanın maksimizasyonundan bahsedebilirsiniz.

Güzellik ürünleri satan pek çok mağazada hazır olarak satılan gözenek sıkılaştırıcı tonik ürünlerini de satın alabilirsiniz. Özellikle sivilce sorunları konusunda oldukça etkili olan tonikler tercih edilmektedir. Böylece sivilce sorunu ile büyük gözeneklerden aynı anda kurtulmak mümkündür. piyasada pek çok markaya ait gözenek sıkılaştırıcı tonik ürünleri bulunsa da oldukça revaçta olan ürünler doğal olanlardır. İçeriklerine dikkat ettiğiniz takdirde bu ürünlerin bir zararı yoktur. 

Evde Tonik Yapımı

Kendiniz evde tonik hazırlamak isteyebilirsiniz. İşte sizinle paylaşacağımız bu güzel ve basit gözenek sıkılaştırıcı tonik seçenekleri ile adeta bir iksir bulmuş kıvama geleceksiniz. 

 • 1 kaşık şeker
 • 3-4 damla limon suyu
 • 1 kaşık zeytinyağı

Şekerin peeling etkisi, limon suyunun kurutucu etkisi ve zeytinyağının da cildi besleme etkisi ile gözenek sıkılaştırıcı tonik noktasında oldukça başarılı bir tonik maske elde edebilirsiniz. Gözeneklerinizi sıkılaştıran ve o dinç görünümü size sunan bu doğal maskeyi de uygulamak bir o kadar kolay olacaktır.

 • 1 salatalığın suyu
 • 3-4 damla limon suyu 
 • 1 kaşık elma sirkesi

Elma sirkesinin cilt konusundaki mucizeleri oldukça yaygın olarak herkes tarafından bilinmektedir. Salatalık da aynı şekilde cilde oldukça iyi gelen ürünler arasındadır. Bu yaptığınız gözenek sıkılaştırıcı tonik ile hem ulaşılabilir hem de etkili bir yönteme göz kırpabilirsiniz.

 • 1 kaşık aloe vera jeli
 • 2 kaşık su 
 • 2 kaşık gül suyu

Aloe veranın cilde olan katkısı oldukça fazladır. Özellikle bu üründen gözenek sıkılaştırıcı tonik konusunda yararlanmak mümkündür. Jel kıvamında olan bu ürünü, gül suyu ve elma sirkesi ile açtırarak tonik kıvamına getirebilirsiniz. Gül suyu da cildinizi oldukça temizleyen ve dirilik veren ürünlerden bir tanesidir. Sadece gül suyunu kullanarak, cildinizi temizleyebilirsiniz. Cildiniz, gözenek sıkılaştırıcı tonik konusunda gül suyunun da etkisini yadırgamayacaktır. 

 • 1 su bardağı sıcak su
 • 1 tutam yeşil çay (paketli kullanacak iseniz 1 paket yeşil çay kullanabilirsiniz)
 • 1 kaşık elma sirkesi

Öncelikle 1 su bardağı sıcak suyun içerisinde yeşil çayınızı demleyin. Demlemiş olduğunuz bu yeşil çayın içerisine 1 kaşık elma sirkesini de ekleyin. Bu ürünleri karıştırıp, bir şişenin içerisinde muhafaza edebilirsiniz. Cildinize gözenek sıkılaştırıcı tonik olarak oldukça büyük faydalarını görebilirsiniz.

 • Kurutulmuş gül yaprakları
 • 3-4 kaşık gül suyu
 • 1 bardak su

Özellikle ferahlık anlamında bir his isterseniz; 1 su bardağı suyun içerine 3-4 kaşık gül suyunu koyun ve üzerine 4-5 gram kadar da kurutulmuş gül yaprağı ekleyebilirsiniz. Daha ferahlatıcı bir etki olsun ama aynı zamanda bu karışımı gözenek sıkılaştırıcı tonik olarak da kullanayım derseniz içerisine 2-3 taze yaprak taze nane de atabilirsiniz. Bu sayede oldukça ferahlatıcı bir etkiyi de gözlemlemiş olursunuz. 

 • 3 ya da 4 tutam kuşburnu
 • Yarım bardak su 

Kaynamış olan yarım bardak suyun içerisine atmış olduğunu birkaç tutam kuşburnunu 10 dakika kadar demleyin. Sonrasında soğutun ve gözenek sıkılaştırıcı tonik olarak kullanmaya başlayın. Oldukça fazla etkisini göreceğiniz bu karışım, cilt için oldukça faydalıdır. 

 • Yarım fincan elma sirkesi
 • Yarım fincan gül suyu
 • 1 fincan maden suyu

Cilt için etkili olan bu üç ürünü karıştırarak da oldukça güçlü bir gözenek sıkılaştırıcı tonik elde edebilirsiniz. Maden suyunun cilt için ferahlatıcı olmasının yanında sıkılaştırıcı da bir özelliği vardır. Ancak maden suyunun içeriğindeki asit nedeni ile direkt olarak kullanılmaması, bunun yerine daha doğal farklı maddeler ile birleştirilip kullanılması önerilmektedir. Özellikle hassas yapılı bir cildiniz var ise bu gözenek sıkılaştırıcı tonik seçeneğini kullanırken daha dikkatli olmanızı öneririz.

 • 1 salatalığın kabuğu (isteğe göre)
 • 1 tutam lavanta
 • 1 tutam papatya
 • Yarım bardak su

Kaynamış olan yarım bardak suyun içerisine 20 dakika beklemek kaydı ile 1 tutam lavantayı ve 1 tutam papatyayı atın. Bu bekleme süresinin ardından direkt olarak soğumaya alın. Daha ferahlatıcı bir etki isterseniz de özellikle bu karışımın ardından cildinize salatalık kabuğu ile masaj yapabilirsiniz. Bu sayede hem gözenek sıkılaştırıcı tonik seçeneğini hem de ferahlatıcı bir maske seçeneğini bir arada bulabilirsiniz.

 • 2 çay kaşığı gül suyu
 • 2 çay kaşığı sirke

En kolay bulunabilen ve en basit şekli ile uygulanabilen gözenek sıkılaştırıcı tonik tarifi bu tarif olabilir. Eşit miktarlarda kullandığınız gül suyu ve sirkeyi özellikle soğutulmuş olarak cildinize uygular iseniz, daha etkili bir sonuç alabilirsiniz. Aynı zamanda soğuk uygulanan tonikler, cildi olduğundan daha ferah bir şekle sokacaktır.

Özellikle elma sirkesi, salatalık, gül suyu, kahve telvesi, doğal kil, maden suyu gibi ürünler cilde direkt olarak tonik özelliği göstermesi ile bilinir. Bu ürünleri dikkatli bir şekilde, devamlı olarak kullandığınız takdirde cildiniz kısa sürede size cevap verecektir.

Gözenek sıkılaştırıcı tonik tariflerimiz; oldukça kolay hazırlanabilen, ucuz ve çabuk ulaşabileceğiniz bir ölçüdedir. Bu tariflerden seçtiğiniz ya da seçtiklerinizi, günlük cilt bakım rutininize eklemeniz ile kısa sürede oluşan farkı da görmeniz mümkün olacaktır. Cilt; uğraşıldığı kadar cevap veren bir yapıdadır. Özellikle ilgi isteyen bir cilde sahip iseniz bu ilgiyi her ürünle desteklemek durumunda kalabilirsiniz. Bu ürünlerden en önemlilerinden birisi ise toniklerdir. İster hazır olan tonikleri isterseniz de evde yapabileceğiniz tonikleri tercih edin ancak mutlaka kullanımını devamlı hale getirin. Ancak bu sayede daha diri ve sıkı bir cildin kapılarını aralayabilirsiniz.

İcon 1
Hayvan Dostlarımızı Koruyoruz
İcon 2
İade Garantisi Ürün İade Garantisi
İcon 3
Hızlı Destek Hızlı ve Kolay Çözüm
İcon 4
3D Secure Güvenli Ödeme Yöntemi